18 Kasım 2017, Cumartesi
Cevapla
merhaba öğremenler becayiş yapabiliyor mu hala..ve de farklı branştaki öğretmenler becayiş yapabilir mi? mesela görsel sanatlar öğretmeniyle bir sınıf öğretmeni becayiş yapabilir mi? bilgilendirme için şimdiden çok teşekkürler..yüreğinize sağlık..
2232 gün önce freedom23 sordu

Geçerli Cevap:
Becayiş konusu 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun \"Karşılıklı olarak yer değiştirme\" başlıklı 73. maddesinde şu şekilde düzenlenmiştir; \"Aynı Kurumun başka başka yerlerde bulunan aynı sınıftaki memurları, karşılıklı olarak yer değiştirme suretiyle atanmalarını isteyebilirler. Bu isteğin yerine getirilmesi atamaya yetkili amirlerince uygun bulunmasına bağlıdır.\"
Bu hüküm halen yürürlüktedir ve becayiş bu hükme göre yapılabilmektedir.
2232 gün önce Haluk Bilir cevapladı
Cevabınız